موسسه خیریه بهنام دهش پور
تعداد بازدید: 6269تعداد نظرات: 0
1397/07/15 - 22:30

موسسه خیریه بهنام دهش پور

ماموریت سازمانی موسسه خیریه بهنام دهش پور برانگیختن امید به زندگی و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان بدون محدودیت سن، ملیت، مذهب، جنسیت، نوع و مرحله بیماری سرطان و مشارکت در برنامه جامع ملی کنترل سرطان

موسسه خیریه بهنام دهش پور

موسسه خیریه بهنام دهش پور سازمانی است مردم نهاد و غیر انتفاعی که برگرفته از نام جوانی است که در سال۱۳۷۱ و در هفدهمین سال زندگی خود به سرطان کبد مبتلا شد و به رغم معالجات فراوان در داخل و خارج از کشور در سن ۲۱ سالگی از دنیا رفت. راه او با کمک خانواده و دوستانش، داوطلبان و خیرین موسسه تاکنون ادامه دارد.
موسسه در طول ۲۱ سال فعالیتش با برخورداری از یکی از بزرگترین گروه های داوطلبان علاقمند، همواره در تلاش برای ساختن جامعه ای بدون ترس از بیماری سرطان است تا به هرطریق ممکن در عرضه خدمات پیشگیری، حمایتی و درمانی نقش بسزایی ایفا کند. موسسه خدماتی همچون تامین هزینه دارو و درمان و ارائه خدمات جانبی و حمایتی به بیش از ۱۲ هزار بیمار مبتلا به سرطان و خانواده آنها در طول دوره درمان بیمار، برنامه های تشخیص زودهنگام بیماری سرطان، طراحی و اجرای کمپین های آموزشی و پیشگیری از سرطان، اجرای پروژه های تحقیقاتی، اطلاع رسانی و تلاش برای از بین بردن باور های غلط جامعه در خصوص بیماری سرطان، حمایت و راهنمایی خیرین و سایر موسسات مردم نهاد، جذب مشارکت اجتماعی و توسعه فرهنگ داوطلبانه را در کارنامه خود ثبت کرده است.
موسسه از ابتدای تاسیس در کنار یاری رسانی به بیماران مبتلا به سرطان با تجهیز بیمارستان ها و مراکز دانشگاهی- آموزشی (خصوصاٌ بیمارستان شهدای تجریش) در جهت افزایش کیفیت و کمیت درمان توام با کاهش هزینه های درمانی فعالیت کرده است. دلایل انتخاب این مراکز توسط موسسه ، دسترسی آسان، پذیرش انواع بیمه ها، نرخ پایین تعرفه های درمانی و کادر علمی مجرب می باشد.
این موسسه در سال ۱۳۹۰ (۲۰۱۱ میلادی) موفق به کسب مقام مشورتی شورای قتصادی، اجتماعی سازمان ملل متحد (ECOSOC) گردیده است. همچنین عملکرد و فعالیت های موسسه با رعایت بهترین شیوه های کاری بر اساس استانداردهای بین المللی NCO Benchmarking ( SGS ) طی هفت دوره متوالی مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته است و موفق به کسب گواهینامه و رتبه های بالا در این زمینه شده است.
موسسه در سال ۲۰۱۸ در راستای ترویج پیشگیری و کنترل سرطان، شناسایی دغدغه های بیماران مبتلا به سرطان و تلاش برای ساختن جامعه ای بدون ترس از بیماری سرطان به عضویت رسمی و کامل در اتحادیه بین المللی کنترل سرطان (UICC) در آمد.
موسسه خیریه بهنام دهش پور از ابتدای سال ۱۳۹۳ حمایت و تلاش خود را در راستای تشکیل و عضویت در شبکه های تخصصی موضوعی شامل شبکه ملی موسسات خیریه و تشکل های مردمی حوزه سرطان ایران، شبکه ملی موسسات نیکوکاری و شبکه بیماری های غیرواگیردار در راستای هم-افزایی و تبادل تجربیات و گسترش خدمات و حمایت در سطح ملی انجام داده است.

 باشگاه فرمانیه، همراه موسسه خیریه بهنام دهش پور (برای دیدن تصاویر بیشتر کلیک کنید)

لینک به سایت رسمی موسسه

 راه های کمک به موسسه خیریه بهنام دهش پور